Dialight
Produkt-Nr.:
5988940302F
Hersteller:
Paket:
1210
Charge:
-
Beschreibung:
LED BLUE/GREEN/YLW CLR 1210 SMD
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Wavelength - Dominant | 470nm Blue, 525nm Green, 590nm Yellow |
| Configuration | Common Anode |
| Lens Transparency | Clear |
| Viewing Angle | 140° |
| Color | Blue, Green, Yellow |
| Current - Test | 20mA Blue, 20mA Green, 20mA Yellow |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 3.20mm L x 2.70mm W |
| Millicandela Rating | 90mcd Blue, 220mcd Green, 110mcd Yellow |
| Product Status | Active |
| Height (Max) | 1.00mm |
| Supplier Device Package | 1210 |
| Lens Style | Rectangle with Flat Top |
| Series | 598 |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) |
| Mfr | Dialight |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.2V Blue, 3.2V Green, 2.2V Yellow |
| Features | - |
| Lens Color | Colorless |
| Wavelength - Peak | - |
| Package | Strip |
| Lens Size | 2.00mm x 1.30mm |
| Base Product Number | 5988940 |