Dialight
Produkt-Nr.:
5988B60107F
Hersteller:
Paket:
2-PLCC
Charge:
-
Beschreibung:
SM LED 3528 YG 570NM
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Wavelength - Dominant | 570nm |
| Configuration | - |
| Lens Transparency | - |
| Viewing Angle | - |
| Color | Yellow-Green |
| Current - Test | 20mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 3.20mm L x 2.80mm W |
| Millicandela Rating | 80mcd |
| Product Status | Active |
| Height (Max) | 2.10mm |
| Supplier Device Package | 2-PLCC |
| Lens Style | Round with Flat Top |
| Series | 598 |
| Package / Case | 2-PLCC |
| Mfr | Dialight |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.8V |
| Features | - |
| Lens Color | - |
| Wavelength - Peak | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Lens Size | - |
| Base Product Number | 5988B60 |