5AK120JAAAI
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
5AK120JAAAI
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP CER 12PF 100V NP0 RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Obsolete
Ratings -
Series -
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 12 pF