5AX183K2
Semtech Corporation
Produkt-Nr.:
5AX183K2
Beschreibung:
CAP CER 0.018UF 2KV X7R NONSTND
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.571" L x 0.551" W (14.50mm x 14.00mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series -
Package / Case Nonstandard SMD
Thickness (Max) 0.299" (7.60mm)
Mfr Semtech Corporation
Capacitance 0.018 µF