5KP210CA-B
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
5KP210CA-B
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Paket:
P600
Beschreibung:
TVS DIODE 210VWM 349.5VC P600
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 14.6A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 233V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package P600
Series 5KP
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 349.5V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 210V