5NT821MBGCA
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
5NT821MBGCA
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP CER 820PF 3KV Y5F RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Temperature Coefficient Y5F
Product Status Obsolete
Ratings -
Series -
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 820 pF