5OQ681KABAA
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
5OQ681KABAA
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP CER 680PF 500V Y5P RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 500V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Temperature Coefficient Y5P (B)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series -
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 680 pF