5SR103ZAJCI
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
5SR103ZAJCI
Beschreibung:
CAP CER 10000PF 1KV Y5U RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -30°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.512" Dia (13.00mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10000 pF