5SR152MACCI
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
5SR152MACCI
Beschreibung:
CAP CER 1500PF 1KV Y5U RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -30°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1500 pF