5SR202MEDCA
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
5SR202MEDCA
Beschreibung:
CAP CER 2000PF 1KV Y5U RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -30°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.236" (6.00mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 2000 pF