5SS472MBHCI
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
5SS472MBHCI
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP CER 4700PF 2KV Y5U RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -30°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.433" Dia (11.00mm)
Temperature Coefficient Y5U (E)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series -
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 4700 pF