5TQ103SEFAA
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
5TQ103SEFAA
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP CER 10000PF 500V Y5V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance -20%, +50%
Lead Spacing 0.236" (6.00mm)
Voltage - Rated 500V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Temperature Coefficient Y5V (F)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series -
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10000 pF