5TR203MCKLA
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
5TR203MCKLA
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP CER 0.02UF 1KV Y5V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.591" Dia (15.00mm)
Temperature Coefficient Y5V (F)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series -
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.02 µF