Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Produkt-Nr.:
5XE75
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SEALED AERO SWITCH
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Position | - |
| Operating Temperature | -26°C ~ 85°C |
| Release Force | - |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | PC Pin |
| Actuator Type | Round (Pin Plunger) |
| Current Rating (Amps) | 7A (DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Through Hole |
| Mechanical Life | 25,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Series | XE |
| Voltage Rating - DC | 28 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 482gf |
| Overtravel | 0.004" (0.1mm) |
| Electrical Life | 25,000 Cycles |
| Mfr | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Pretravel | 0.050" (1.27mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Differential Travel | 0.005" (0.13mm) |