Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
6000-101K-RC
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
FIXED IND 100UH 1.4A 280 MOHM TH
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.9595
$0.9595
10
$0.8892
$8.892
25
$0.82118
$20.5295
50
$0.68438
$34.219
100
$0.64334
$64.334
250
$0.574864
$143.716
500
$0.492746
$246.373
1000
$0.437988
$437.988
2500
$0.424308
$1060.77
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 796 kHz |
| Q @ Freq | 20 @ 796kHz |
| Height - Seated (Max) | 0.480" (12.20mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Current Rating (Amps) | 1.4 A |
| Shielding | Unshielded |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.354" Dia (9.00mm) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Supplier Device Package | - |
| Ratings | - |
| DC Resistance (DCR) | 280mOhm Max |
| Inductance | 100 µH |
| Series | 6000 |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Package / Case | Radial, Vertical Cylinder |
| Frequency - Self Resonant | 3.7MHz |
| Mfr | Bourns Inc. |
| Package | Bulk |
| Material - Core | Ferrite |
| Base Product Number | 6000 |