Rose Enclosures
Produkt-Nr.:
600913150
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
BOX PLAS GRAY 5.118"L X 3.701"W
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Area (L x W) | 18.9in² (122cm²) |
| Color | Gray |
| Material | Plastic, Polystyrene |
| Size / Dimension | 5.118" L x 3.701" W (130.00mm x 94.00mm) |
| Material Flammability Rating | UL94 HB |
| Product Status | Active |
| Weight | - |
| Ratings | IP66, NEMA 4,4X |
| Design | Cover Included |
| Thickness | 0.118" (3.00mm) |
| Series | PCI |
| Shipping Info | Shipped from Digi-Key |
| Container Type | Box |
| Mfr | Rose Enclosures |
| Features | Flame Retardant, Knockouts, PCB Supports, Watertight |
| Height | 2.244" (57.00mm) |
| Package | Bulk |