600R160-RAF
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
600R160-RAF
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
PTC RESET FUSE 60V 160MA RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 60V (600V Int)
Current - Hold (Ih) (Max) 160 mA
Height - Seated (Max) 0.496" (12.60mm)
Approval Agency cURus, TUV
Current - Max 3 A
Lead Spacing 0.201" (5.10mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" L x 0.236" W (16.00mm x 6.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 16 Ohms
Series POLY-FUSE®, 600R
Type Polymeric
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Resistance - Initial (Ri) (Min) 4 Ohms
Mfr Littelfuse Inc.
Current - Trip (It) 320 mA