Finder Relays, Inc.
Produkt-Nr.:
60.13.9.024.0040
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 24V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$17.0335
$17.0335
10
$15.1411
$151.411
25
$14.38376
$359.594
50
$13.6268
$681.34
100
$12.869745
$1286.9745
250
$11.73421
$2933.5525
500
$10.977155
$5488.5775
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 70°C |
| Switching Voltage | 400VAC - Max |
| Contact Rating (Current) | 10 A |
| Termination Style | Plug In, 11 Pin (Octal) |
| Coil Current | 53.9 mA |
| Mounting Type | Socketable |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 4.8 VDC |
| Contact Form | 3PDT (3 Form C) |
| Seal Rating | - |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | - |
| Series | 60 |
| Operate Time | 11 ms |
| Mfr | Finder Relays, Inc. |
| Contact Material | Silver Nickel (AgNi) |
| Coil Voltage | 24VDC |
| Must Operate Voltage | 19.2 VDC |
| Release Time | 4 ms |
| Features | Mechanical Indicator, Test Button |
| Package | Bulk |
| Coil Type | Non Latching |
| Base Product Number | 60.13.9 |