TE Connectivity AMP Connectors
Produkt-Nr.:
60385-2
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN QC RCPT 14-18AWG 0.250
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.228
$0.228
10
$0.19665
$1.9665
25
$0.17442
$4.3605
50
$0.16283
$8.1415
100
$0.15124
$15.124
250
$0.133798
$33.4495
500
$0.127984
$63.992
1000
$0.104718
$104.718
2500
$0.095988
$239.97
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Insulation | Non-Insulated |
| Tab Width | 0.250" (6.35mm) |
| Tab Length | 0.280" (7.11mm) |
| Tab Thickness | 0.032" (0.81mm) |
| Color | - |
| Terminal Type | Standard |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Gender | Female |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 14-18 AWG |
| Series | Amplivar, Faston |
| Length - Overall | 0.690" (17.53mm) |
| Insulation Diameter | - |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Brass |
| Features | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 60385 |