604XR-36BLK
E-Z-Hook
Produkt-Nr.:
604XR-36BLK
Hersteller:
E-Z-Hook
Beschreibung:
MINI HOOK TO MINI HOOK 36"
Benutzer handbuch
1st Connector Mini Hook
Configuration Grabber, Hook to Grabber, Hook
Current Rating (Amps) 4 A
2nd Connector Mini Hook
Voltage - Rated 5000VDC (5kV)
Product Status Active
Wire Gauge 18 AWG
Series E-Z-MINI-HOOK™ XR
Contents 1 Lead, Black
Mfr E-Z-Hook
Temperature Range 221°F (105°C)
Material - Insulation Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Cable Length 36.0" (914.40mm)