60R185XMR
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
60R185XMR
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
PTC RESET FUSE 60V 1.85A RADIAL
Auf Lager : 8518
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 60V
Current - Hold (Ih) (Max) 1.85 A
Height - Seated (Max) 0.906" (23.00mm)
Approval Agency cURus, TUV
Current - Max 40 A
Lead Spacing 0.201" (5.10mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.660" Dia x 0.122" T (16.76mm x 3.10mm)
Product Status Active
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 190 mOhms
Series POLY-FUSE®, 60R
Type Polymeric
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Resistance - Initial (Ri) (Min) 80 mOhms
Mfr Littelfuse Inc.
Current - Trip (It) 3.7 A