61ASR25150
Essentra Components
Produkt-Nr.:
61ASR25150
Beschreibung:
ANCHOR RIVET, STEEL PIN, .250 HO
Benutzer handbuch
Head Diameter 0.437" (11.10mm) 7/16"
Color White
Rivet Length 1.500" (38.10mm)
Material Steel
Product Status Active
Rivet Diameter 0.250" (6.35mm) 1/4"
Series MicroPlastics
Type Snap Rivet
Head Height 0.125" (3.18mm) 1/8"