61V471MCECT
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
61V471MCECT
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP CER 470PF 400VAC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400VAC
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Obsolete
Ratings X1, Y1
Series -
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 470 pF