628-13W6624-2N2
EDAC Inc.
Produkt-Nr.:
628-13W6624-2N2
Hersteller:
EDAC Inc.
Beschreibung:
CONN D-SUB RCPT 13POS VERT SLDR
Benutzer handbuch
Dielectric Material Polyester Thermoplastic
Shell Material, Finish Steel, Nickel Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 125V
Current Rating (Amps) 5A, 20A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal and Power
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Mfr EDAC Inc.
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Shielded
Shell Size, Connector Layout 4 (DC, C) - 13W6
Operating Temperature -55°C ~ 125°C