62O331KBDCA
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
62O331KBDCA
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP CER 330PF 400VAC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 400VAC
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Obsolete
Ratings X1, Y2
Series -
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 330 pF