6.3MH547MEFC5X5
Rubycon
Produkt-Nr.:
6.3MH547MEFC5X5
Hersteller:
Rubycon
Beschreibung:
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 37 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series MH5
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 55.5 mA @ 10 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 47 µF