63PFV10M6.3X6.1
Rubycon
Produkt-Nr.:
63PFV10M6.3X6.1
Hersteller:
Rubycon
Beschreibung:
CAP ALUM HYB 10UF 20% 63V SMD
Auf Lager : 2850
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.240" (6.10mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 350 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 120mOhm
Lifetime @ Temp. 4000 Hrs @ 125°C
Ratings AEC-Q200
Series PFV
Type Hybrid
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 700 mA @ 100 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 10 µF