6.3SEV100M5X5.5
Rubycon
Produkt-Nr.:
6.3SEV100M5X5.5
Hersteller:
Rubycon
Beschreibung:
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V SMD
Auf Lager : 4017
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 61 mA @ 120 Hz
Product Status Last Time Buy
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings AEC-Q200
Series SEV
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 91.5 mA @ 10 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 100 µF