6.3SGV22M4X6.1
Rubycon
Produkt-Nr.:
6.3SGV22M4X6.1
Hersteller:
Rubycon
Beschreibung:
CAP ALUM 22UF 20% 6.3V SMD
Auf Lager : 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.240" (6.10mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 26 mA @ 120 Hz
Product Status Last Time Buy
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings AEC-Q200
Series SGV
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 39 mA @ 10 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 22 µF