6.3TRV6800M16X21.5
Rubycon
Produkt-Nr.:
6.3TRV6800M16X21.5
Hersteller:
Rubycon
Beschreibung:
CAP ALUM 6800UF 20% 6.3V SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.2 A @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series TRV
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 2 A @ 100 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 6800 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 41 mOhms