63TXW820MEFC10X60
Rubycon
Produkt-Nr.:
63TXW820MEFC10X60
Hersteller:
Rubycon
Beschreibung:
CAP ALUM 820UF 20% 63V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.441" (62.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.154 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series TXW
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 3.59 A @ 100 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 820 µF