66F120-0380
Sensata-Airpax
Produkt-Nr.:
66F120-0380
Hersteller:
Sensata-Airpax
Beschreibung:
THERMOSTAT 120DEG C SPST-NO 8DIP
Benutzer handbuch
Current Rating - DC 1A (48V)
Termination Style PC Pins
Tolerance ±9°F (±5°C)
Circuit SPST-NO
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Switching Temperature 248°F (120°C)
Switching Cycles 25K
Series 6600
Reset Temperature 194°F (90°C)
Package / Case 8-DIP (0.300", 7.62mm), 4 Leads
Mfr Sensata-Airpax
Package Tube
Current Rating - AC 1A (120V)