680S17W2203L401
NorComp Inc.
Produkt-Nr.:
680S17W2203L401
Hersteller:
NorComp Inc.
Beschreibung:
CONN D-SUB RCPT 17POS PNL MNT
Benutzer handbuch
Dielectric Material Polybutylene Terephthalate (PBT)
Shell Material, Finish Steel, Nickel Plated
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3A, 40A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal and Power
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Mfr NorComp Inc.
Contact Material Brass
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features -
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B) - 17W2
Operating Temperature -55°C ~ 125°C