6LS681KCGCC
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
6LS681KCGCC
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP CER 680PF 2KV Y5P RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Temperature Coefficient Y5P (B)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series -
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 680 pF