6STD15PCM99B30X
Conec
Produkt-Nr.:
6STD15PCM99B30X
Hersteller:
Conec
Beschreibung:
CONN D-SUB PLUG 15POS PNL MNT
Auf Lager : 11
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Dielectric Material Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
Shell Material, Finish Copper Alloy, Tin Plated
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 5A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge 20 AWG
Backset Spacing -
Mfr Conec
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Plug, Male Pins
Features -
Shell Size, Connector Layout 2 (DA, A)
Operating Temperature -25°C ~ 105°C