6SVPS470M
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
6SVPS470M
Beschreibung:
CAP ALUM POLY 470UF 20% 6.3V SMD
Auf Lager : 937
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 206.5 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 20mOhm
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series OS-CON™, SVPS
Type Polymer
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 4.13 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 470 µF