6SVT390M
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
6SVT390M
Beschreibung:
CAP ALUM POLY 390UF 20% 6.3V SMD
Auf Lager : 2000
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 161 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 22mOhm
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Ratings -
Series OS-CON™, SVT
Type Polymer
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 3.22 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 390 µF