700ADP7B10M1QE
E-Switch
Produkt-Nr.:
700ADP7B10M1QE
Hersteller:
E-Switch
Beschreibung:
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 120V
Benutzer handbuch
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Actuator Marking No Marking
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Round, Plunger
Panel Cutout Dimensions Circular - 6.35mm Dia
Current Rating (Amps) 3A (AC/DC)
Circuit DPDT
Mounting Type Panel Mount, Rear
Mechanical Life -
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 700A
Voltage Rating - DC 28 V
Type Standard
Switch Function On-Mom
Voltage Rating - AC 120 V