700ASP7B21M6QE
E-Switch
Produkt-Nr.:
700ASP7B21M6QE
Hersteller:
E-Switch
Beschreibung:
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 120V
Benutzer handbuch
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Actuator Marking No Marking
Termination Style PC Pin
Actuator Type Round, Plunger
Panel Cutout Dimensions -
Current Rating (Amps) 3A (AC/DC)
Circuit SPDT
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Mechanical Life -
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 700A
Voltage Rating - DC 28 V
Type Standard
Switch Function On-Mom
Voltage Rating - AC 120 V