70F103AI-RC
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
70F103AI-RC
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 1MH 79MA 24 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 790 kHz
Q @ Freq 30 @ 790kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 79 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.220" Dia x 0.250" L (5.59mm x 6.35mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 24Ohm Max
Inductance 1 mH
Series 70F
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 1.4MHz
Mfr Bourns Inc.
Package Bulk
Material - Core Iron
Base Product Number 70F