70F105AI-RC
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
70F105AI-RC
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 10UH 277MA 1.56 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 36 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 277 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.160" Dia x 0.250" L (4.06mm x 6.35mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.56Ohm Max
Inductance 10 µH
Series 70F
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 19MHz
Mfr Bourns Inc.
Package Bulk
Material - Core Iron
Base Product Number 70F