70F271AF
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
70F271AF
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 270MH 36MA 490 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 kHz
Q @ Freq 53 @ 25kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 36 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.570" Dia x 0.880" L (14.48mm x 22.35mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 490Ohm Max
Inductance 270 mH
Series 70F
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 62kHz
Mfr Bourns Inc.
Package Bulk
Material - Core Ferrite
Base Product Number 70F