715P10354JD3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
715P10354JD3
Beschreibung:
CAP FILM 10000PF 5% 400VDC RAD
Auf Lager : 316
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Height - Seated (Max) 0.610" (15.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.375" (9.52mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.299" Dia x 0.701" L (7.60mm x 17.80mm)
Product Status Active
Ratings -
Series Orange Drop® 715P
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 200V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 10000 pF