715P10496LA3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
715P10496LA3
Beschreibung:
CAP FILM 0.1UF 10% 600VDC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Height - Seated (Max) 1.008" (25.60mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.031" (26.20mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia x 1.252" L (18.00mm x 31.80mm)
Product Status Active
Ratings -
Series Orange Drop® 715P
Voltage Rating - DC 600V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 200V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.1 µF