715P153516MD3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
715P153516MD3
Beschreibung:
CAP FILM 0.015UF 5% 1.6KVDC RAD
Auf Lager : 987
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Height - Seated (Max) 0.882" (22.40mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 1.094" (27.79mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.591" Dia x 1.650" L (15.00mm x 41.90mm)
Product Status Active
Ratings -
Series Orange Drop® 715P
Voltage Rating - DC 1600V (1.6kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 500V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.015 µF