715P15456MA3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
715P15456MA3
Beschreibung:
CAP FILM 0.15UF 5% 600VDC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Height - Seated (Max) 1.004" (25.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 1.406" (35.70mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia x 1.650" L (18.00mm x 41.90mm)
Product Status Active
Ratings -
Series Orange Drop® 715P
Voltage Rating - DC 600V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 200V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.15 µF