715P27311NA3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
715P27311NA3
Beschreibung:
CAP FILM 0.027UF 1% 100VDC RAD
Auf Lager : 177
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Height - Seated (Max) 0.661" (16.80mm)
Tolerance ±1%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.350" Dia x 0.571" L (8.90mm x 14.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series Orange Drop® 715P
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 70V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.027 µF