715P68258LD3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
715P68258LD3
Beschreibung:
CAP FILM 6800PF 5% 800VDC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Height - Seated (Max) 0.602" (15.30mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.720" (18.30mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.291" Dia x 1.252" L (7.40mm x 31.80mm)
Product Status Active
Ratings -
Series Orange Drop® 715P
Voltage Rating - DC 800V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 450V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 6800 pF