72XWR500KLF
TT Electronics/BI
Produkt-Nr.:
72XWR500KLF
Hersteller:
TT Electronics/BI
Beschreibung:
TRIMMER 500KOHM 0.5W PC PIN SIDE
Benutzer handbuch
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 0.375" x 0.187" Face (9.53mm x 4.75mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 500 kOhms
Series 72
Power (Watts) 0.5W, 1/2W