730-1QB-24VDC
Kacon
Produkt-Nr.:
730-1QB-24VDC
Hersteller:
Kacon
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 24V
Auf Lager : 8
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Switching Voltage 277VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 30 A
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Coil Current 79 mA
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series 730
Operate Time 30 ms
Mfr Kacon
Contact Material Silver Alloy
Coil Voltage 24VDC